Frans Busschots

FransBusschots

Adres: Houwstraat 109, 2580 Beerzel

E-mailadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Telefoon: 015 24 79 55


Mobiel: 0477 89 03 40

Fax: 015 24 79 55

Lang geleden, toen Frans 14 jaar was, was hij actief als medestichter van een plaatselijke jeugdbeweging: 
De Chiro.
Toen al was hij als een rasechte verteller gekend door de verschillende jeugdbewegingen
in de omringende parochies en de gewestelijke leiding.
Maar als verteller ben je vlug uitgepraat als je zelf geen verhalen schrijft. Zo is dan het jeugdtoneel ontstaan.
Met een tiental kinderen van 8 tot 10 jaar, trok hij met een camper doorheen Vlaanderen.
En na leder optreden kwamen de plaatselijke frituren in de schijnwerper.
'Heikantse Jeugd' speelde vooral voor kinderen, maar ook volwassenen genoten van de voorstellingen.
Vooral 'Fluppeke wil naar Sprookjesland', 'Prinsesje veel-te-lui', 'Het Lelijke prinsesje' werden zeer vlot gespeeld.
In die periode schreef hij een vijftiental avondvullende stukken en ook een tiental korte teksten.
Ook een paar kerststukken kwamen in de kijker. 'De kerstnacht van La:Ida' kende veel succes.
Het werd vooral op kerstfeestjes van verenigingen gespeeld. Nu nag komen de jeugd- en kindertoneelstukken van Frans veel in de kijker. Toneel met emoties en een inhoud die boeit. Dat willen de mensen graag zien.
Een school in het Gentse vroeg om jeugdmusicals te schrijven. Frans schreef er een tiental. Meestal voor een grote bezetting.
In een middelbare school, waar men over een goede regisseur beschikte en jaarlijks ongeveer 240 leerlingen in het tweede jaar, selecteerde men telkens meer dan zestig spelers en zangers. Vooral 'El Condor', dat zich afspeelt op een vuilnisbelt, kent veel succes. Ook 'Ik wil zingen', De Powwow van Redhill' staan hun mannetje. 'De Kids Van Brug 16', over verlaten kinderen. Toneel met inhoud en boeiende situaties. Samen met Dirk Dobbeleers en Guy Didelez schreef hij het boekje (136 blz) Toneelspeien met kinderen' en zo de hand rijkte naar iedereen die met jongeren toneel wil maken.
Frans was jaren jurylid van toneelwedstrijden o.a. de Frans Coolswedstrijd van VVT en projecten van de Vlaamse Gemeenschap en regisseerde meerdere producties in andere gezelschappen. Kindertoneel, jeugdtoneel (De Jockeys', over kinderen die geschaakt worden om wedstrijden te rijden met paarden of kamelen, en een tiental andere boelende teksten). Toneel voor volwassenen: `Chouchou 32', 'een platte band', liefde in de bergen', `Oma geeft katoen', en een lange lijst van alle genres, in totaal 78 teksten. Ook gedichten en een 150 tal liedjes (2 cd's ook) en korte teksten in tal van tijdschriften, schreef Frans met enthousiasme.
Hij schreef ook een tiental boeken voor kinderen, romans, enz.